Zdroje

Poslala som: 

https://www.grada.cz/autori-form/

slovart

IKAR

No Danko si všimol ten efekt, že keď to Zuza preberala do rúk, bola veľmi ústretová, hovorila, že sa na tom na Fb veľa smeje. A potom zavolala (naštvalo ma, že o tri mesiace a hovorila, že už to dávno má rozhodnuté, len sa nedostala k tomu zavolať), že to ukázala kolegyni a tá povedala a zopakovala: ČO TO JE? JA TOMU NEROZUMIEM. Takže to Zuzka seznala ako nezrozumiteľné pre široké masy. DANKO z toho vyvodil, že to je smiešne človeku, ktorý pozná hlavné postavy, alebo aspoň mňa, a má k nim vzťah. A že by som mala napísať nejaký úvod, ktorý vytvorí čitateľov vzťah k postavám a ku mne. 

Ako sme viezli trampolínu do Gajár

Autá na nás trúbili a keď zasvietilo slnko, videla som, že krabica stojí na strche kolmo! Prešli sme do odstavného prúdu a na prvom zjazde zišli dolu. Vo dvore nejakej továrne nám vrátnik daroval špagát a ochotne sľúbil, že dá zahodiť papierový kartón. TAk sme viezli trampolínu, teraz cez ňu prefukoval vzduch a mohli sme pomaly, už nie po diaľnici, doraziť na miesto.

O vnútorných hlasoch

O Pelíškoch: 

obeť a zdravý duch ... obeť umrela. Co vidíš? A v rúre bolo kurča. Nič si z jeho cholerizmu nerobila a preto ho mohla mať svojím spôsobom rada. Aristokraticky vznešene trpiaca Vášáryová dovolila svojmu manželovi byť za všetky hranice, jemu samému to neprospievalo a ona umrela.

Včera išiel tatino do roboty s pomarančovým olejom. Nakvapkala si mu na dlaň? Nie, dala som mu rovno celú fľaštičku, aby ho liečila. On si na dlaň nedal, ale celý deň ho nosil pri sebe a veľmi mu pomohol. No naozaj magické pôsobenie.

Vôňa je cukríček pre noštek.

Keď radikálne odmieta: nechať ho tak. Neskôr ho presvedčím.

Lifebook, Cesta, Individuálna systemika.

Nepustili ma na tréning, len pre psychológov.

Škoda tých rokov, keď som robila, čo ma nebavilo a nerobila, čo ma bavilo.

Kamoška sa rozviedla: Chcem nazad svoju rozprávku! (prišiel o deň skôr z Paríža)

Vlasta: "jednou je nic" - mala to povedať kolegyni?

Toto my voláme depresia. Endokrinologička: zmena životného štýlu (šport).

Centrála Dale Carnegie: bašta poriadku, dôslednosti, spoľahlivosti.

Tango: aj keď budete s dámou tancovať celý čas krokom, môže byť na konci široký úsmev, lebo objatie bolo príjemné. Embrace.

Kamoška, ktorá sa od nej odťahuje: vyzerám, že som norma, ... to, čoho sa ja bojím.

13. 5.

Romanko:

Dnes pravdepodobne jadro dokoncia. Prave vysiel majster z kupelne a stastnym madarskoslovenskym hlasom mi ohlasil. 'Vas bidet funguje!' A ukazal mi vodou ostriekane monterky spredu hned vedla najhaklivejsieho miesta...smile - emotikon
A v zapati dodal: 'Nembojte, bude umyvat to, co mu nastavite.' 


... vnímám jen já, že je tam skrytá ukázka toho, jak to běžně chodí v životě? že se zasahuje proti něčemu s čím nesouhlasíme až když to pozorujeme až do konce? s vírou, že to snad dobře dopadne (a pro děti tam v tomto případě bude přece jen nějaké poučení? a že ho ty děti pochopí samy od sebe?) ???? ... (Pawluša Mrakviová o pohádke, kde herec celý čas pil)

Spätná väzba študentov: nemusíte robiť vtípky, tým vašim rozumie len tá vaša, staršia generácia.